Galeria

Strona główna

Prace wysokościowe

Oferujemy Państwu szerokie spektrum prac na wysokości, pozwalających na realizację zadań, dla których występujące warunki techniczne, oraz rachunek ekonomiczny przemawiają za zastosowaniem rusztowań linowych i pracy z wykorzystaniem technik alpinistycznych.

Techniki alpinistyczne

Techniki alpinistyczne znane też jako usługi alpinistyczne to ogólnie przyjęty termin, dla systemu wykonywania wszelakich prac w trudnodostępnych miejscach związanych wysokością, dla realizacji których z przyczyn ekonomicznych lub technologicznych rezygnuje się z takich środków technicznych jak rusztowania stacjonarne, rusztowania wiszące, zwyżki (podnośniki koszowe). Alpinizm przemysłowy, stosowany zamiennie do wymienionych środków technicznych jest zaadaptowany z teorii asekuracji alpinizmu, a głównie z jej działu, określanego teorią zjazdów i podchodzenia po linie.

Wiele zadań z zakresu budownictwa, telekomunikacji, leśnictwa, energetyki, ratownictwa miejskiego i przemysłowego jest możliwych do wykonania wyłącznie przy zastosowaniu dostępu linowego.

Techniki alpinistyczne polegają, oczywiście w dużym skrócie, na czynnym wykorzystywaniu lin i specjalistycznych przyrządów do zjazdów i podchodzenia. Różnica pomiędzy usługami alpinistycznymi, a pracami na wysokości w ogóle, polega na tym, że techniki alpinistyczne wykorzystują liny i pozostały sprzęt nie tylko do asekuracji, lecz również, a nawet przede wszystkim, jako formę rusztowania wiszącego.

Występują również różnice w sprzęcie wykorzystywanym przez alpinistów przemysłowych pracujących technikami alpinistycznymi, a Sprzętem Ochrony Indywidualnej służącym jedynie do ochrony przed upadkiem z wysokości.

Zaufali nam