Galeria

Fabryka Czekolady Office w Katowicach

W listopadzie 2020 roku zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy systemy asekuracji i dostępu linowego na wyremontowanym budynku Fabryka Czekolady Office. Usytuowane budynku w dziedzińcu uniemożliwia podjazd podnośnika koszowego pod elewację budynku by np. umyć okna czy wykonać inne prace naprawcze – jest to jeden z typowych przykładów gdzie zastosowanie technik dostępu linowego jest optymalnym lub wręcz jedynym racjonalnym rozwiązaniem.

Dzięki naszemu doświadczeniu i zastosowanym technologiom, montaż punktów asekuracyjnych w obrębie kalenicy został zrealizowany z minimalną ingerencją w strukturę więźby i warstw izolacji przeciwwilgociowej dachu. Punkty systemu dostępu linowego zostały zainstalowane w szczytowych warstwach elewacji budynku z wykorzystaniem technologii kotew chemicznych.

System asekuracyjny umożliwia bezpieczne poruszanie się po powierzchni dachu (np. odśnieżanie, czyszczenie rynien) oraz dojście do systemu dostępu linowego, umożliwiającego zjazd po elewacji budynku (np. mycie okien, serwis elewacji) z różnych punktów (jak na schemacie).

Zaufali nam